|

Оленяча ферма

Оленяча ферма

Єдина, не тільки на Закарпатті, а й в Україні, оленяча ферма,  розташована недалеко від районного центру ( м.Хуст,)  а саме між селами Іза та  Липча. Датою створення оленячої ферми є 1987р, саме тоді після ліквідації колгоспу завезли перших “плямистих оленів” з Росії. Влітку у них яскраво-оранжевий забарвлення з білими плямами. Взимку окрас тьмяніє і стає не таким красивим. Розводили оленів з метою отримання (пантів) рогів з оленів, які використовувалися в медицині.

Оленяча ферма

Панти – це м’які відростки, що залишаються після зрізання рогів. Цікаво що панти можуть вирости за день, аж на 5 сантиметрів і уже через 2 місяці вони знову готові до зрізання. Але після розвалу Радянського Союзу, ферма стала збитковою, зарплату працівникам не виплачували, за тваринами не доглядали, що призвело до різкого скорочення чисельності стада та мало не призвело до її закриття. Лише в 2003 році, оленяча ферма отримала своє друге життя, її викупив приватний підприємець, який використовує і надалі ферму з метою добування пантів та, як додатковий заробіток відвідування туристів. Територія господарства складає близько 60 гектарів. Зі слів працівника господарства, зараз на території налічується близько 150 голів.

Оленяча ферма

Вхід на територію коштує 10 грн. з людини (2012р.). Якоїсь особливої програми для туристів немає. Тобто, туристи можуть подивитися на оленів тільки через огорожу, єдине що можуть запропонувати, так це   погодувати оленів прямо з рук. Для цього можна купити сухарі по 5 гривень, до речі, тварини із задоволенням ласують таким “делікатесом” Побачити стадо можна двічі на день: ранком десь біля  восьмої та  ввечері близько сьомої.

Оленяча ферма -проїзд

Поїздом, автобусом чи власним автомобілем до районного центру м.Хуст звідти, через село Іза в сторону Міжгір’я близько 8 кілометрів, ферма знаходиться не доїжджаючи села Липча, з правої строни дороги, там є вказівник. Доречі маршрут проходить через село Іза, яке славиться своїми виробами з плетіння лози, майже кожен другий мешканець села займається даним промислом. Якщо ж їхати від СПА комплексу Велятино Трембіта то це буде близько 20 км. (Хуст-Іза-Оленяча ферма)