|

Долина нарцисів

Долина нарцисів
Долина нарцисів Закарпаття – це унікальне місце, в якому можна побачити масове цвітіння (вважається найбільшим у світі) рідкісної квітки нарцису вузьколистого, яка знаходиться на межі зникнення та занесена до червоної книги України. Як правило, природнім середовищем проростання нарциса вважаються гірські масиви, але долина нарцисів Хуст знаходиться лише на висоті 100 – 120 метрів над рівнем моря.

Даний феномен учені пояснюють по різному , але найпоширенішою версією є те що, у період танення льодовиків , з гір стікало значна кількість води, що призвело до розселення нарцисів, а також їхньої акліматизації на низовині.

Долина нарцисів

Слід зауважити що подібні ділянки з великою кількістю нарцисів також можна спостерігати в Румунії та на Балканах, але вони знаходяться на висоті більше як 1000м над рівнем моря та займають значно меншу площу ніж Долина нарцисів у м. Хуст.

Унікальна долина нарцисів охоронялася у часи, коли територія розташування долини належала Австро-Угорщині та Чехословаччині, а ось панування радянської влади вдалося пережити лише за допомогою протекції видатної людини, професора В. Комендара, надзусилля людини, яка розуміла унікальність нарциса, призвели до того, що дану територію віддали у володіння Карпатського біосферного заповідника.

Період цвітіння

Долина нарцисів

Період цвітіння – залежить від кліматичних умов, тобто від того як швидко наступає весна. В будь-якому випадку час цвітіння долини нарцисів змінюється в межах 5-10 днів, сезон як правило починається на початку травня та триває близько двох тижнівЗа ці два тижні долину може відвідати від 10 до 15 тисяч туристів.

Коли відчинено та скільки коштує вхід? (дані 2014 р.) в період цвітіння – відвідати долину нарцисів можна щоденно з 8:00 до 21:00. Для дорослого вхід коштує 15 грн., 10 грн. – для студентів та 5 грн. – для школярів. Присутня як платна так і безкоштовна автостоянки.

Будьте уважні! Забороняється зривати нарциси чи заходити за огородження, за одну квітку штраф в 2014 році складав 150 грн.

Долина нарцисів. Де знаходиться та як доїхати

Знаходиться даний унікальний витвір природи в Закарпатській області, біля районного центру – м.Хуст. Найпростіший маршрут до долини нарцисів це потягом до м. Мукачево, звідти (близько 60км.) маршрутним автобусом чи таксі до м. Хуст, з міста Хуст таксі (6 км.) до Долини нарцисів.

Якщо з ОК “Трембіта” то надаються послуги маршрутного таксі або ж власним автомобілем (відстань 17 км.). Також можна скористатись послугами екскурсоводів, які регулярно відвідують долину нарцисів у період цвітіння.