Перших декілька страусів господар завіз із сусідньої країни – Словаччини, і не пожалкував, клімат, для проживання страусів, виявився придатним, та й кормити їх не так уже й складно – страус всеядна тварина. Справи, у підприємця йдуть досить успішно, на 2013 рік поголів’я складає близько 50 птахів і це не враховуючи молодняк.
Як зізнається Василь (господар), вирощування страусів – це безвідходне виробництво, тобто з птахів використовують не тільки яйця та м’ясо а й шкіру та все інше.
Вирощують страусів з метою продажу, як яєць так і м’яса, але додатковим заробітком господаря, також служать екскурсії, є чимало охочих туристів подивитися на птахів зблизька, чи навіть, їх покормити. Місцеві страуси, які бачать гостей, самі підходять до огорожі, бо знають, що їм перепаде щось смачненького, тому вони охоче беруть гостинці з рук людини.
Скільки коштує візит, на ферму, для туристів? – 10 грн. – Дорослі, 5 грн. – Діти (2013 р.).
Як доїхати? – З Києва: поїздом до Мукачева, звідти маршруткою до Хуста (маршрутних таксі є вдосталь та їздять досить часто), можна вийти відразу біля ферми.
Відстань від Трембіти – Від ОК “Трембіта” до страусиної ферми близько 12км. Доїхати можна, скориставшись послугами фірмового мікроавтобуса, або ж власним транспортом.
Якщо дослівно перевести слово страус із грецької, то вийде, що – це «верблюд-горобець». Зріст цих птахів може сягати 2 метри 70 сантиметрів, а вага до 170 кг.
Цікавим фактом також є те, що у страуса найбільші очі серед тварин, що живуть на суші. В природі ці птахи тримаються групами.
Завдячуючи своєму досить високому зросту і непоганому зору, страуси одні з перших бачать наближення небезпеки, у вигляді хижаків. Вони відразу кидаються навтьоки і швидкість, яку розвивають ці птахи може сягати до 70 км/г а ширина кроку під час такого спринту 3-4 метри.
Зазвичай страус харчується рослинною їжею – плоди, квіти, але й не нехтує також поїданням дрібних тваринок – гризунів, комах, недоїдки хижаків. Денна норма їжі для страуса складає близько 3 кг сухої речовини. Щоб перетравити їжу у шлунку птахи проковтують дрібне каміння, а не рідко і шматки різного непотрібу – заліза, дерева… Страуси здатні досить тривалий відрізок часу не пити воду, заміняючи її вологою із зелені, але при можливості із задоволенням п’ють та полюбляють купатися.
Хоча страуси і намагаються уникнути зустрічі з хижаками, непоодинокі випадки коли їм доводиться боротися за своє життя, що вони й роблять досить успішно, свої надзвичайно сильні ноги, що озброєні твердим кігтем, вони використовують як зброю.
Скільки живе страус? – Понад 40 років.
Чи ховають страуси голову у пісок? – Це міф і причиною є те, що коли страусиха висиджує яйця, то вразі наближення небезпеки вона пригинає голову, щоб бути не такою помітною у саванні.
Ціна страусенят коливається від 180$ до 500$ в залежності від їхнього віку (страус вважається молодим, від народження і десь до семи місяців).
Ціна за дорослих страусів починається від 800$ і до 1500$.
З одного страуса можна отримати близько 2-х кілограмів пір’я. Страусина шкіра – прирівнюється до крокодилячої. Жир – птахів використовують у косметології. Нігті і дзьоб використовуються для оздоблення прикрас. М’ясо страуса вважається дієтичним і нагадує телятину. Купити страусів, страусині яйця, пір’я… можна зателефонувавши за номером телефону (067) 260 14 53
Та все ж найвигідніше залишається продавати страусині яйця. За одне таке яйце можна виручити 150 грн., важить таке яйце від 1,5 до двох кілограмів. Одне страусине яйце рівноцінне 36 курячим. та й за смаком майже не відрізняється від звичних нам курячих. Страуси несуться влітку, в іншу пору року яйця просто неможливо дістати. Цікавим є факт, що для того щоб зварити одне яйце необхідно більше однієї години. Шкаралупа яйця досить міцна, та часто використовується для сувенірів.
М’ясо страуса має досить низький вміст жиру та холестерину, і тому його часто використовують при різноманітних дієтах, за смаком та властивостями майже ідентичне високоякісній яловичині, відповідно його готують так само.
Найчастіше його використовують у приготуванні смажених страв. При приготуванні страусятини слід приділяти увагу температурі смаження, робити це слід при високій температурі, але не пересмажувати. Для того, щоб м’ясо залишалося рожевим із соковитою серединкою, під час приготування, його не варто проколювати.